بهترین روانپزشک و روانکاو در تهران

بهترین روانپزشک در تهران

رشته روانپزشکی در کشور ما از گذشته تا کنون وجود داشته است . در ابتدا ۲ نفر به نام دکتر حسین رضایی و دکتر عبدالحسین میرسپاسی  از ایران دوره های روانپزشکی را در فرانسه گذراندند . این افراد رشته روانپزشکی نوینی را در ایران پایه گذاری کردند .

تاریخچه روانپزشکی

در گذشته تنها بیماران روانی بستری و درمان می شدند بدون اینکه ارزش انسانی آنها درنظر گرفته می شد . به تدریج روانپزشکی پیشرفت کرد و از رویکرد روانشناسی جامع نگر نیز به بیماران توجه شد . در کشور ما نیز پیشرفت هایی در این رشته ایجاد شده است اما هنوز به خدمات روانپزشکی جامع نگر به صورت ایده آل نرسیده است .

روانپزشک

روانپزشک

روانپزشک کیست ؟

بهترین روانپزشک در تهران چه معیاراتی دارد؟از کجا بدانیم روانپزشک ما یک روانکاو خوب و با تجربه می باشد؟ روانپزشک خوب در شمال تهران کیست؟ روانپزشک خوب در تجریش چه کسی است؟ بهترین روانپزشک در تجریش کیست؟ روانکاو خوب در تهران چگونه انتخاب می شود؟ معیارات بهترین روانکاو در تهران بر چه اساسی می باشد؟ روانپزشک خوب در تهران را چگونه باید شناخت؟

روانپزشکی یکی از تخصص های پزشکی است که به مطلعه و بررسی ، درمان و پیشگیری از  مشکلات رفتاری ، هیجانی ، شخصیتی و اختلالات روانی می پردازد .

تخصص های روانپزشکی

امروزه برای رشته روانپزشکی فوق تخصص در زمینه کودک و نوجوان به صورت آکادمیک ایجاد شده همچنین دوره های فلوشیپ درحیطه اعتیاد ، اختلالات جنسی ، روان تنی ، طب خواب و .. وجود دارد که باعث شده است روانپزشکی از حیطه های تخصصی فراتر برود .

روانپزشک همان روانشناس است ؟

بسیاری از مردم روانپزشکی را با روانشناسی اشتباه می گیرند و حتی تصور می کنند این دو واژه یکسان به کار می رود در صورتی که اینطور نیست . با این وجود که روانپزشک و روانشناس در حوزه روان انسان فعالیت می کنند اما روانپزشکی با روانشناسی متفاوت است . روانپزشک بعد از گذراندن رشته پزشکی عمومی و اخذ مدرک دکترا در این رشته ، تخصص روانپزشکی را می گذراند و در حقیقت پزشک است و تنها افرادی هستند می تواند درمان دارویی داشته باشد . اما روانشناس و مشاور رشته روانشناسی را در سطح کارشناسی و یا بالاتر( کارشناسی ارشد و دکتری )می گذراند و از روش های غیر دارویی برای درمان استفاده می کند .

چه زمانی باید به روانپزشک مراجعه کرد ؟

بسیاری از افراد از تجربه کردن روان درمانی واهمه دارند . این باور وجود دارد که فرد باید حتما روانی باشد یا مشکلات عجیب و غریب داشته باشد تا بخواهد خود را به روانپزشک نشان دهد . این تصور درست نیست که روان درمانی برای عده معدودی است بلکه برای همه است . این عادی است که برخی اوقات دچار سردرگمی و نگرانی می شود و گاهی اوقات روابط احساسی و خانوادگی یا مسائل کاریش چالش برانگیز شود . واقعیت اینست که تنها شرط برای مراجعه به روانپزشک اینست که یک انسان معمولی باشیم . همچنین نگرانی درباره عجیب بودن این تجربه وجود دارد زیرا شما باید با فردی که تا به حال ندیده اید از درونی ترین حالات زندگی خود تعریف کنید .زمانی که فرد دچار مشکلاتی از قبیل زناشویی ، خانوادگی و.. می شود به مشاوره و روانشناس مراجعه می کند در صورتی که ریشه این مشکلات اختلالات روانی مانند هراس ، استرس و افسردگی و… باشد به روانپزشک ارجاع داده می شود تا از نظر هورمونی و جسمی بررسی شود . روانپزشک در صورت لزوم دارو تجویز می کند و ممکن است از روش هایی نظیر روان درمانی استفاده کند .

بهترین روانپزشک تهران کیست ؟

در دهه های اخیر رشته روانپزشکی در میان رشته های روانشناسی ، از نظر بالینی پیشرفت زیادی داشته است . حال سوال اینجاست روانپزشک در چه مواردی می توان به ما کمک کند . در ادامه با ما همراه باشید. بهترین دکتر مغز واعصاب در تهران را بشناسید

روانپزشک خوب چه کمکی به ما می کند ؟

قطعا یکی از سوالاتی که برایتان پیش می آید اینست که چرا با دوست خود صحبت نکنید و از او راهنمایی نخواهید . باید گفت که دوستان شما برای شنیدن و راهنمایی کردن ما آموزش ندیده اند . اگر دقت کرده باشید آنها به درستی به حرفای ما گوش نمی دهند و حرف شما را قطع می کنند . همچنین ممکن است آنها شما را قضاوت کرده یا شما را سرزنش کنند ولی روانپزشک اینگونه نیست . بهترین روانپزشک  فرد را به عنوان یک فرد عادی می نگرد و شما می توانید به راحتی درباره مسائل خصوصی خود از جمله مسائل جنسی به راحتی با او صحبت کنید . آنها با آموزش هایی که دیده اند می توانند به اعماق ذهن خود و دیگران دسترسی داشته باشند . آنها می دانند که همه افراد چقدر می توانند شگفت آور باشند . آنها در نهایت هدفشان سلامت روانی فرد است .

هزینه مراجعه به روانپزشک

یکی از دغده های افراد برای مراجعه به روانپزشک خوب هزینه هر جلسه مشاوره می باشد. ممکن است هر جلسه مراجعه به اندازه یک وعده غذایی در رستوران باشد. در واقع روان درمانی ارزشمند است و نمی توان آنها را با مسائل روزمره مقایسه کرد . در واقع بسیاری از مشکلات ما ناشی از آنست که ما بینش کافی نسبت به بسیاری از مسائل را نداریم . در واقع با روحیات خود آشنا نیستیم :

  • نمی دانیم از چه چیزی می ترسیم؟
  • چه چیزی ما را خوشحال می کند ؟
  • تحت تاثیر چه احساس خاصی هستیم که در برخی مواقع به گونه ای یکسان عمل می کنیم؟

هدف روان درمانی خود آگاهی است . از طریق صحبت کردن با فردی که به دقت به حرفهای شما گوش می دهد ، بعد از گذشت هفته های متوالی شما به بینش عمیق تر نسبت به زندگی دست پیدا می کنید . به تدریج الگوهای شما در زندگی شکل می گیرند : کنار گذاشتن یک عادت ، کنار آمدن با  اختلافات خانوادگی و نحوه حل آنها . در واقع روانپزشک به شما کمک می کند تا راه درست زندگی کردن را پیدا کنید . درست زندگی کردن غریزی نیست در واقع آگاهی از این موضوع نوعی مهارت است . یکی از جاهائیکه می توان این مهارت را یاد گرفت دفتر روانپزشک می باشد .

نتیجه 

رفتن به نزد روانپزشک نشان دهنده وجود اختلال نیست بلکه اولین نشانه سلامت و تعهدی درست و بالغانه نسبت به سلامت روانی است .

روانپزشک در شریعتی

برای اطلاع از نشانی روانپزشک در شریعتی روی ادامه مطلب کلیک کنید . تا بتوانید در مورد بهترین روانپزشک در تهران را شناخت بیشتری داشته باشید.

برچسب گذاری توسط , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =